Szybkie i bezpieczne płatności w sklepach online

Sklepy internetowe w ostatnim czasie zykały na popularności. Dla wielu konsumentów stały się doskonałą alternatywą dla sklepów stacjonarnych. Zdarza się również, że firmy prowadzą równolegle dwie formy działalności: sklep online i sklep tradycyjny. Oczywiście, płatności w tych sklepach wyglądają nieco inaczej. Sklep internetowy wymaga przystosowanego do siebie systemu płatności. Przedsiębiorcy mają w tym zakresie spory wybór.

Jak działa system płatności w sklepie internetowym?
Dzięki odpowiednio dostosowanym systemom płatności klienci mogą szybko zapłacić za zamówione towary i liczyć na natychmiastową realizację zamówień. System płatności jest ogromnym ułatwieniem w zawieraniu transakcji. Co prawda pieniądze, zanim trafią na konto sprzedawcy, „wędrują” najpierw na konto pośrednika. Jednak specjalne oprogramowanie przesyła jednocześnie potwierdzenie transakcji, a sprzedawca może od razu zacząć realizować zamówienie. Kiedyś, gdy za towary w sieci płaciło się tradycyjnym przelewem w okienku bankowych czy na poczcie, sprzedawca musiał czekać z realizacją zamówienia, aż pieniądze trafią na jego konto. Dzisiaj nie jest to konieczne. Po krótkim czasie płatność jest transferowana z konta pośrednika na konto sprzedawcy. 

Sposoby płatności w sieci
Możliwości płacenia w sieci jest obecnie całe mnóstwo. Do podstawowych form płatności należy przelew. Jednak nie ten tradycyjny, ale szybki przelew online. Klient loguje się na stronę bankowości elektronicznej swojego banku i nawet nie musi wypełniać polecenia przelewu. Wszystkie dane generowane są automatycznie. Klient ma za zadanie jedynie potwierdzić transakcje. Np. za pomocą kodu, który otrzymuje SMS-em. Coraz większą popularnością cieszą się również płatności kartą. Wystarczy uzupełnić dane karty w specjalnym formularzu, zatwierdzić transakcję i zaczekać na odpowiedź ze strony centrum rozliczeniowego. Nowoczesne formy płatności takie, jak płatności mobilne, wirtualne portfele czy blik również zyskują coraz większe grono zwolenników. Są szybkie, wygodne i bezpieczne. Spełniają zetem wszelkie kryteria ważne z punktu widzenia e-konsumenta. 

Jakie cechy musi powiadać idealny system płatności?
System płatności powinien spełniać potrzeby i oczekiwania zarówno sprzedawcy, jak i klientów sklepu. Głównymi kryteriami wyboru są szeroki wybór opcji płatności, zabezpieczenia systemu oraz łatwość obsługi. Nie bez znaczenia są również koszty, które uzależnione są od dostawcy. W dzisiejszych czasach, gdy płatności mobilne rosną w siłę konieczne jest także dostosowanie systemu do tego rodzaju transakcji. 

 

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria