Poradnik dla e-sklepu: płatności cykliczne

Uruchamiając e-sklep musimy pamiętać, że na wygranej pozycji są wyłącznie te serwisy, które nie koncentrują się tylko i wyłącznie na dobrej ofercie i tworzeniu serwisu, ale też na samym procesie płatności i jego jakości. Potrzebne są więc rozwiązania, które będą przyjazna i łatwe w obsłudze oraz będą rozwiązywać codzienne problemy Twoich klientów. Do tego rodzaju rozwiązań z całą pewnością możemy zaliczyć płatności cykliczne, które rozwiązują problem comiesięcznych opłat za rachunki, abonament czy prenumeratę.

Innowacyjne podejście w biznesie ma niebagatelne znaczenie w jego rozwoju. Musimy pamiętać, że współczesny konsument jest bardzo wymagający. Płatności cykliczne są odpowiedzią na jego wymagania. Na usługę warto zdecydować się wtedy, gdy nasza oferta ma być wykupywana regularnie, np. raz w tygodniu bądź raz w miesiącu. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju prenumeraty cyfrowe, abonamenty w serwisach VOD lub comiesięczne rachunki. Taka forma rozliczenia niesie obustronne korzyści zarówno dla klienta, jak i przedsiębiorcy. Pierwszy dostaje gwarancję, że usługa będzie realizowana terminowo, a on nie musi pamiętać o regulowaniu wszystkich należności. Drugi zyskuje klienta, który będzie regularnie korzystał z danej usługi, a płatność zawsze wpłynie na czas. Jest to więc prosty sposób na zwiększenie liczby lojalnych konsumentów i zwiększenie zysków z e-commerce.

Usługa dla…
Płatności cykliczne opracowano specjalnie dla podmiotów prowadzących działalność wymagającą zapłat subskrypcyjnych. Usługa pozwala na cykliczne obciążanie karty kupującego. Rozwiązanie umożliwia więc przekazanie w zleceniu płatności harmonogramu obciążeń w cyklach różnych, to jest dziennym, tygodniowym, czy miesięcznym. Według ustalonego harmonogramu realizowane są cykliczne opłaty usługi zamówionej w serwisie sprzedawcy. Jest to idealne wyjście dla wszelkiego rodzaju branż, prowadzących abonamentowe udostępnianie usług. Chodzi o takie firmy, jak kluby fitness, centra medyczne, dostawcy mediów – wody, prądu, gazu, firmy ubezpieczeniowe, serwisy oferujące prenumeraty, media, firmy i instytucje pobierające cykliczne składki

Zalety rozwiązania
Dzięki płatnościom cyklicznym nie musisz liczyć na pamięć swoich klientów i martwić się płynnością finansową. W końcu pamięć potrafi zawieść każdego, przez co wpłaty za wykonane usługi abonamentowe mogą być nieregularne. Usługa sprawia, że kupujący nie muszą już pamiętać o wykonywaniu powtarzalnych opłat, a e-sprzedawca zyskuje korzyść z regularnego i terminowego otrzymywania płatności za oferowaną przez siebie usługę. Należy również dodać, przez zastosowanie płatności cyklicznych e-przedsiębiorca zyskuje wyższą konwersję oraz lojalność klientów, którzy nie muszą martwić się terminami płatności i chętnie polecą e-sprzedawcę dalej.

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria