Popularne opcje płatności online

Inwestorzy działający na rynku e-commerce odpowiedzieli na rosnącą wśród konsumentów potrzebę rozwoju metod płatności online. Oznacza to znaczny wzrost obrotów na wyżej wspomnianym rynku. Istnieje bowiem wysokie zapotrzebowanie na takie sposoby płacenia w sieci, które będą szybkie, tanie i bezpieczne. E-handel odznacza się jednak odrębną specyfiką, do której nie tylko przystosowano tradycyjne formy płatności, ale opracowano również zupełnie nowe rozwiązania. Obecnie, możemy korzystać z bogatej oferty różnych form płatności na rynku e-commerce, które pozwalają na wygodne zakupy w Internecie. Prezentujemy trzy najbardziej popularne.

Szeroka oferta płatności online jest istotnym czynnikiem, wpływającym na popularność danego e-biznesu wśród e-konsumentów. Nie należy ignorować tej kwestii, ponieważ konkurencja na rynku e-commerce jest wyjątkowo intensywna. E-przedsiębiorca, który nie dostosuje się do nowych wymagań i oczekiwań swoich klientów, musi liczyć się z przegraną z lepiej przystosowanymi graczami. E-biznesman powinien być bardziej elastyczny, ponieważ rynek internetowy wciąż się zmienia i rozwija, oferując innowacyjne metody płatności online, z których chętnie korzystają e-konsumenci. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że formy te pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze zarówno klientom, jak i przedsiębiorcom. 

Portfele elektroniczne
Portfele elektroniczne to wirtualny zamiennikiem tradycyjnego portfela, który nosiliśmy przy sobie. Kupujący zainteresowani takim rozwiązaniem, muszą założyć konto w serwisie pośredniczącym w transakcjach online, jak np. Dotpay. Następnie należy podpiąć swoje karty płatnicze tak, aby móc dokonywać kolejnych transakcji w sieci lub za pomocą swojego telefonu. Osoby używające e-portfela otrzymują możliwość wpłacania i wypłacania środków oraz przesyłania ich pomiędzy innymi rachunkami. Sama transakcja wygląda tak, że osoba korzystająca z e-portfela otrzymuje specjalny kod w aplikacji, którym autoryzuje swoje płatność.

E-przelew
Opcja ta polega na bezpośrednim przekazywaniu środków z konta klienta na konto odbiorcy. Wszystko odbywa się oczywiście online, przy czym dane kodowane są i zabezpieczane przez zastosowanie specjalnego protokołu SSL. Osoba kupująca samodzielnie wybiera metodę przelewu internetowego, po czym szuka na liście banków swojej placówki i przechodzi do wypełnienia specjalnego formularza. Po wprowadzeniu danych należy zautoryzować transakcję i po wszystkim. Wadą tej metody jest ręczne wypełniania formularza, co stwarza okazje do pomyłki lub cyberoszustwa oraz zbędnie wydłuża cały proces.

PayPal
Chodzi o formę płatności, która działa na zasadzie konta internetowego, przez które można szybko wysyłać pieniądze z rozmaitych źródeł tak, jak karta kredytowa czy rachunek bankowy, do szerokiego grona odbiorców. Cały proces odbywa się bez narażenie na udostępnianie swoich danych finansowych i osobistych. Oznacza to, że sprzedający przedsiębiorca w swoim sklepie online nie widzi numeru karty kredytowej czy danych bankowych kupującego.

Jedno kliknięcie
Mowa o tradycyjnym przelewie udoskonalonym do formy szybkich e-przelewów. Wyeliminowano tutaj największą wadę e-przelewu, a więc konieczność samodzielnego wprowadzenia danych w formularzu.

 

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria