Po co zawracać sobie głowę płatnościami online?

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiego sklepiku internetowego, który ma stałą, ale ograniczoną liczbę klientów, zapewne zastanawiasz się, czy warto wdrożyć w swoim biznesie płatności online. Wydaje Ci się, że są domeną wielkich korporacji i prawdziwych rekinów handlu internetowego? Nic bardziej mylnego! Dodanie płatności online zapewni mnóstwo korzyści Tobie i Twoim klientom, a być może przyciągnie nowych konsumentów. Wdrażając płatności internetowe możesz:

Spełnić oczekiwania
Ludzie są coraz bardziej wygodni dokonując zakupów drogą internetową. Kiedy już przebrną przez setki produktów i wybiorą towary, które chcą kupić, oczekują, że cały proces przebiegnie szybko i sprawnie. Chcą dokonać płatności przy minimalnej liczbie kroków. Możesz wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Pamiętaj o ty, że w rzeczywistości witryny, które nie obsługują płatności online, mogą być postrzegane, jako stojące w miejscu i niepodążające za najnowszymi trendami. 

Przyspieszyć proces płatności
Płatności online są szybsze, niż tradycyjne sposoby zapłaty za towary. Cały proces - od przesłania płatności online do wpłynięcia pieniędzy na konto sprzedawcy - może potrwać kilka sekund. Efektem jest poprawa przepływu gotówki w Twojej firmie i niemal natychmiastowe potwierdzenie transakcji. Co ważne otrzymują je również klienci. Nie mają, więc żadnych wątpliwości, czy transakcja powiodła się. Ty natomiast możesz natychmiast rozpocząć realizację zamówienia. Nie musisz czekać, aż pieniądze faktycznie wpłyną na Twoje konto. 

Uniknąć kłopotów
Zautomatyzowane płatności oszczędzają również kłopotów związanych z ręcznym rejestrowaniem płatności. Po skonfigurowaniu płatności online dla Twojej witryny są one automatycznie przetwarzane. Nie obsługujesz ani nie przechowujesz żadnych informacji o karcie kredytowej ani żadnych danych klientów. Wszelkie aktualizacje oraz powiadomienia są obsługiwane automatycznie. Istnieje, zatem mniejsze ryzyko popełnienia jakiejkolwiek pomyłki. 

Wszystko ma swoją cenę
Oczywiście wszystko, co ma jakąś wartość, wiąże się z pewnymi kosztami. Aby realizować płatności online, musisz wybrać dobrego i sprawdzonego dostawcę płatności. Wiąże się to z pewnymi opłatami. Dostawca usług płatniczych obciąży Cię kosztami za każdą wykonaną transakcję, a niektórzy pośrednicy pobierają także inne opłaty takie, jak opłaty instalacyjne lub opłaty miesięczne (abonamentowe). Ale jeśli płatność online pomoże ci zwiększyć Twoje zyski i poszerzyć grono klientów, warto ponieść dodatkowe koszty. 

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria