Płatności mobilne dla początkujących

Możliwość płacenia przez telefon jest bardzo wygodna, ale nie każdy wie, jak to działa. Pomimo tego, że wydaje nam się, że nowoczesne technologie niekoniecznie są dla nas, Polska znajduje się w czołówce państw na świecie, w których płatności zbliżeniowe i mobilne są na najwyższym poziomie. Za zakupy w osiedlowym warzywniaku bez wahania płacimy kartą, coraz więcej zamawiamy także przez Internet, nie bojąc się tego, że dany towar będziemy musieli zwrócić. Dzięki temu mamy dostęp do o wiele szerszej oferty usług – dlaczego więc z tego nie skorzystać? Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z transakcjami bezgotówkowymi, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Zamiast stania w kolejce po bilet pociągowy
Ile razy musiałeś kupować bilet w pociągu (o kilkanaście procent droższy), bo kolejka po bilet ciągnęła się na kilka metrów? Nie ma sensu tracić czasu na wygrzewanie miejsca w takim sznureczku, bo po pierwsze, możemy kupić bilet kolejowy przez stronę przewoźnika w kilka minut on-line (przez tablet, komputer, telefon), a po drugie, jeśli pierwsza opcja nie wchodzi w grę, przez aplikację. Bardzo uniwersalną aplikacją do nabywania biletów transportu publicznego jest SkyCash. To niezależny od wszystkich sieci komórkowych system, który działa na zasadzie wirtualnego portfela. Wystarczy doładować go wybraną przez nas kwotą i w kilka sekund kupić potrzebny nam bilet. SkyCashem możemy także opłacać miejsca parkingowe, wykupić ubezpieczenie podróżne, a nawet bilety do kina. Ta platforma cały czas rozszerza zakres usług przy jednoczesnym uproszczeniu użytkowania.

Wypłacanie gotówki z bankomatu bez karty płatniczej
A co, jeśli zapomnisz z domu portfela, przełożysz kartę do innej torebki? Codziennie spotykają nas różne sytuacje i nie wszystkie jesteśmy w stanie przewidzieć. Dobra wiadomość jest taka, że możemy wypłacić gotówkę z bankomatu mając przy sobie jedynie smartfon. Potrzebujemy tylko dostępu do Internetu oraz aplikacji banku, w którym prowadzimy rachunek. Jeśli bank należy do projektu Blik (co jest bardzo prawdopodobne, bo w Polsce największe banki już od kilkunastu miesięcy uczestniczą w Bliku), w aplikacji wystarczy znaleźć opcję „płatności Blik”. Natomiast w bankomacie zaznaczamy „wybierz gotówkę bez karty”. Wygenerowany Blikiem kod przepisujemy do bankomatu, wpisujemy ile gotówki chcemy pobrać, a następnie akceptujemy transakcję. Blikiem zapłacimy także za zakupy - zarówno te stacjnarne, jak i on-line, a także zrobimy szybki przelew (wystarczy nam numer telefonu odbiory).

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria