Płatności cykliczne

Dzięki funkcji płatności cyklicznych, użytkownicy mogą automatycznie regulować okresowe płatności za subskrybowane usługi, bez konieczności przechodzenia za każdym razem przez proces płatności i każdorazowego podawania danych swojej karty płatniczej. Funkcja płatności cyklicznych jest tanim rozwiązaniem, które pozwala na przyjmowanie płatności kartami z tytułu opłat za subskrypcję treści witryny, rachunki za media, biuletyny informacyjne, składki członkowskie bądź okresowe datki.

Sama usługa płatności cyklicznych cieszy się dużym powodzeniem przede wszystkim u tych przedsiębiorców, którzy pobierają za swoje usługi opłaty cykliczne np. na zasadzie abonamentu. Są to np. operatorzy telefonii komórkowej oraz voip, centra medyczne, fitness kluby, dostawcy mediów lub serwisy internetowe oferujące dostęp w formie abonamentu. Stałe zlecenie jest bardzo wygodne zarówno dla sprzedawcy, jak i kupującego, ponieważ gwarantuje terminowe dokonywanie płatności cyklicznych i nie wymaga żadnych dodatkowych kroków ze strony posiadacza karty płatniczej. Wszystko łatwo i bez stresu, że znowu zapomni się o terminie płatności.

Jak uruchomić usługę?
Zanim zatwierdzisz uruchomienie usługi, jaką są płatności cykliczne, najpierw musisz określić kwotę miesięcznej wpłaty. Następnie na stronie wybranego operatora płatności online lub danego e-sklepu, zostaniesz poproszony o wypełnienie krótkiego formularza, w którym jednorazowo wprowadzisz dane potrzebne do uruchomienia usługi. Teraz będziesz mógł wybrać kartę płatniczą jako metodę płatności, co oznacza wpisanie jej danych od systemu. Po wszystkim musisz wyrazić zgodę na prowadzenie regularnych opłat i gotowe! Od teraz płatność będzie realizowana automatycznie w kolejnych miesiącach bądź innym, ustalonym przez Ciebie harmonogramie.

Kto może korzystać z usługi?
Płatności cykliczne rekomendowane są szczególnie firmom oferującym sprzedaż na podstawie abonamentów, subskrypcji lub karnetów. Chodzi o takie firmy, jak kluby fitness, centra medyczne, dostawcy mediów – wody, prądu, gazu, firmy ubezpieczeniowe, serwisy oferujące prenumeraty, media, firmy i instytucje pobierające cykliczne składki/datki oraz firmy udostępniające usługi w modelu SaaS.

Kiedy korzystać z usługi?
Płatności odroczone są dla każdego, kto nie chce przejmować się comiesięcznymi rachunkami czy opłatami, szczególnie jeśli ma tendencje do zapominania o terminach. Wówczas wszystko dzieje się automatycznie, a my nie musimy już przejmować się narastającymi odsetkami. Jest to też dobre rozwiązanie, którym możemy wspomóc osoby starsze w rodzinie. Możemy założyć dla nich rachunek z płatnościami cyklicznymi i mieć pewność, że nie zostanie im wyłączony prąd. Często bowiem zdarza się, że babcia lub dziadek zapomną o regularnym płaceniu, a dzięki temu rozwiązaniu nie będą musieli się tym przejmować.

 

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria