O formach płatności online

Zakupy online proponują zupełnie nową jakość. Wreszcie koniec z bieganiem po ulicach i spędzaniem wielu godzin w galeriach handlowych, ponieważ od teraz możemy usiąść wygodnie w fotelu i znaleźć najatrakcyjniejszą cenowo ofertę. Sklepy online cenimy właśnie za wysoki komfort procesu zakupowego. Każdy przedsiębiorca internetowy powinien oferować szeroki wybór różnych form płatności online, tak by zaspokajać potrzeby stale rosnącej grupy e-konsumentów. To w końcu od ich poziomu zadowolenia zależy powodzenie danego e-przedsiębiorstwa. Całkiem komfortowym rozwiązaniem jest korzystanie z usług pośrednika płatności online, jak Dotpay. Pośrednik bowiem oferuje cały bogaty wachlarz rożnych sposobów realizacji transakcji oraz wysokiej klasy zabezpieczenia wszystkich finansowych operacji. Oto z jakich form płatności online możemy obecnie korzystać.

Nie ma co ukrywać, konkurencja na rynku e-commerce jest naprawdę wysoka. Sklepy internetowe muszą więc zapewniać swoim klientom jak najwyższy poziom obsługi. Wygoda i funkcjonalność są najważniejsze, ponieważ e-konsumenci są wyjątkowo wybredną grupą i cenią sobie wysokie standardy. Warto o tym pamiętać, ponieważ czasem wystarczy jeden niepochlebny komentarz odnośnie jakości obsługi, żeby skutecznie zniechęcić do zakupów w danej placówce. Co więcej, e-konsumenci cenią sobie przejrzystość i łatwość przeprowadzenia całej transakcji, tak więc jeśli coś wzbudzi wątpliwości, kupujący zrezygnuje z zakupu i szybko przejdzie do innego e-sklepu, gdzie zrealizuje swoje zamówienie. W interesie sprzedawcy jest więc zaproponowanie swoim klientom kilka wygodnych metod płatności tak, aby każdy mógł znaleźć formę odpowiednią dla siebie.

Tradycyjne przelewy 
Ta metoda polega na tym, że osoba zamawia produkt lub usługę i otrzymuje dane rachunku bankowego potrzebne do zrealizowania zapłaty. Następnie należy zalogować się na swoje konto bankowe i zlecić przelew, wprowadzając dane do formularza. Pewnym niedogonieniem jest konieczność samodzielnego uzupełniania danych, ponieważ w trakcie ręcznego ich wpisywania może dojść do pomyłki. Z kolei zaletą jest niewątpliwe wysoki poziom bezpieczeństwo dla e-sklepu internetowego oraz minimalne bądź nawet zerowe koszty transakcyjne dla kupującego i właściciela.

Płatność przy odbiorze
Metoda ta dostępna jest przy fizycznej dostawie towarów. Będzie wiec najczęściej oferowana przez te e-przedsiębiorstwa, które handlują produktami masowymi o powtarzalnych parametrach. Opcja ta nie sprawdzi się raczej dobrze w sklepach, które wykonują produkty według indywidualnych preferencji klienta. Zdecydowaną zaletą tej metody jest jej szybkość. Otóż produkt od razu wysyłany jest do klienta, a sam proces zakupu jest znacznie uproszczony. Z kolei do wad można zaliczyć fakt, że klient w ostatniej chwili może się rozmyślić i nie przyjąć paczki.

Szybki przelew i karty płatnicze
Płatność kartą jest obecnie codziennością. Jest to wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie, ponieważ każda transakcja może zostać wycofana w przypadku nieuprawnionego użycia karty lub niewywiązania się e-sklepu z dostawy towaru. Z kolei szybki przelew online upraszcza płatności po stronie kupującego, który nie musi wypełniać już ręcznie formularza przelewu, ponieważ ten, wypełnia się automatycznie.

 

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria