Na zakupy ze smartfonem

Być może już wkrótce zamiast portfela do torebki będziemy wkładać ładowarkę, a zamiast gotówki w kieszeni nosić powerbank. Wszystko za sprawą nowych rozwiązań technologicznych, dzięki którym robienie zakupów nigdy nie było prostsze i szybsze. Płatności mobilne są dla nas dostępne w coraz większej ilości usług – od kupowania w osiedlowym warzywniaku, po rezerwowanie wakacji i noclegów na drugim końcu świata. Przestań zastanawiać się, czy takie rozwiązania są dla ciebie i po prostu je wypróbuj. Dzisiaj, specjalnie dla początkujących, postanowiliśmy napisać o kilku usługach mobilnych, które w znacznym stopniu ułatwią ci życie.

Po pierwsze, wypłacanie gotówki bez karty
Na pewno zauważyłaś, że od jakiegoś czasu w bankomatach pojawiła się opcja „gotówka bez karty”. Kto jest za nią odpowiedzialny? Polski Standard Płatności, który we współpracy z czołowymi polskimi bankami stworzyli projekt płatności Blikiem! Jak to działa? System Blik został zintegrowany z aplikacją mobilną banku (który uczestniczy w programie, czyli m.in. PKO, ING Bank Śląski, mBank, Bank Millenium, BZ WBK, Alior Bank, Orange Finanse, Getin Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe). Po zalogowaniu się do aplikacji zaznaczamy opcję „płatność Blikiem”, wtedy generowany jest dla nas sześciocyfrowy kod. Kod wpisujemy w bankomacie, zaznaczając także ile pieniędzy chcielibyśmy pobrać. Operację należy zaakceptować i ... wziąć gotówkę. Co jeszcze możemy zrobić za pomocą Blika? Jego podstawowym zastosowaniem jest płacenie za zakupy, zarówno te stacjonarne, jak i on-line. Polski serwis handlowy Allegro bardzo szybko dostosował opcje płatności tak, by użytkownicy mogli bez problemu korzystać z Blika. Blikiem zrobimy też szybkie przelewy (znając jedynie numer telefonu odbiorcy), a nawet wystawimy czek.

Po drugie, wirtualne portmonetki
O ile do Blika nie potrzebujemy żadnej innej aplikacji poza bankową, to w wirtualnym sklepie znajduje się kilka ciekawych propozycji, np. SkyCash lub m-pay. Oba te systemy działają na zasadzie wirtualnego portfela, do którego wpłacamy pieniądze. SkyCash jest bardzo uniwersalny i niezależny od operatorów telefonii komórkowych, co działa na jego korzyść. Możemy za jego pomocą opłacić miejsca parkingowe, kupić bilety kolejowe albo komunikacji miejskiej praktycznie we wszystkich miastach w Polsce, ubezpieczenie podróżne, a nawet bilety do kina. To prosty sposób na zaoszczędzenie czasu na stanie w kolejkach! Dodatkowo działamy na korzyść naszej planety, bo nie zużywamy papieru, wszystkie bilety mamy dostępne on-line.

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria