Które metody płatności dla moich klientów?

Rynek e-Commerce pełen jest metod błyskawicznych płatności, jakich mogą użyć klienci, by szybko sfinalizować swoje transakcje i cieszyć się kupionym towarem lub usługami najszybciej jak to możliwe. Dobre firmy pośredniczące liczą oferowane przez siebie możliwości w setkach. Przykładowo, polski Dotpay może się pochwalić ponad dwustoma możliwościami, z których korzysta się w około siedmiu milionach transakcji miesięcznie, jakie obsługują dla swoich klientów. 
Gdy zastanawiamy się na założeniem swojego pierwszego przedsiębiorstwa lub rozwinięciem kolejnego, pojawia się pytanie jakie systemy, jakie funkcjonalności zaimplementować. Ten artykuł przedstawia najpopularniejsze systemy i ich zastosowanie, co powinno ułatwić podjęcie takiej decyzji i rozpisanie dobrego biznesplanu na kolejne lata.

Płatności bez granic
Po pierwsze, warto otworzyć się na możliwości pojawienia się sprzeczności walutowych. Zwłaszcza w Internecie, gdzie przeskok do oferty pochodzącej z innego kraju, jest łatwiejszy niż wyjście z pokoju do łazienki, jest to problem coraz częstszy. Metody płatności, które pozwalają usprawnić ten proces to:

• eDCC – najbardziej funkcjonalna metoda, pozwalająca na przewalutowywanie w czasie rzeczywistym, w taki sposób iż klient nie jest nawet świadom zachodzącego procesu. Nawet jeśli nie posiada on konta obsługującego PLN, my jako sprzedawca otrzymamy kwotę w złotówkach, podczas gdy naszemu klientowi wyświetli się ona przeliczona na tę, której sam używa. To jedno z lepszych rozwiązań na rynku i zdecydowanie pierwsze do rozważenia.

• Trustpay – ten system obsługuje płatności banków z Czech i Słowacji za granicą. Będzie zdecydowanie przydatny, ze względu na bliskość tych krajów, a jest absolutnie obowiązkowy do rozważenia dla każdego, kto prowadzi swój biznes blisko południowej granicy Polski lub transportuje swoje towary do Czech i Słowacji. 

• SEPA – akronim od Single Euro Payments Area, czyli inicjatywy europejskiej działającej w celu usprawnienia transferu środków w ramach krajów Starego Kontynentu. Ograniczeniem systemu jest konieczność używania waluty euro. Jednakże w zamian oferuje obsługę krajów Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii. Ze względu na swoją wiarygodność, jest metodą wartą przynajmniej wstępnego rozeznania.

Płatności błyskawiczne
W czasach, gdy szybko płacimy już za wszystko, od biletów do kina, po drobne przysługi, jako że przelewy takie możemy robić nawet dla naszych znajomych, błyskawiczność nabiera drugiego dna. Nie jest już istotne, czy przelew dojdzie od razu, a czego mogą używać nasi klienci, bo mają już konta czy odpowiednie aplikacje i ich instalacja nie zajmie im czasu. Innymi słowy, gdzie klikną i będzie po sprawie. Do systemów wartych uwagi w tym segmencie należą:

- mPay – wirtualny portfel sprzężony z aplikacją, służący szerokiej gamie błyskawicznych płatności, uwzględniających obsługę biletów, czy opłat parkingowych

- Skycash – podobny mPayowi system, który działa na telefonach komórkowych, niezależnie od operatora czy sieci i jest funkcjonalny zwłaszcza w podróży za granicę, także będzie opcją wybieraną przez turystów

- PayPal – globalny i bardzo uniwersalny system o ogromnej funkcjonalności, delikatnie kosztem mobilności, warty implementacji zasadniczo wszędzie i preferowany w Stanach Zjednoczonych

- Paysafe Card – karty o ustalonej wartości, które użyte raz, tracą ważność. Jedna z najbezpieczniejszych opcji na rynku i wybór wielu konserwatywnych osób.

 

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria