Jakie są rodzaje płatności mobilnych?

Nowe technologiczne rozwiązania wprowadza się w codzienne życie ze względu na zapotrzebowanie rynku. O ile 20-30 lat temu „zwykły szary człowiek” nie przypuszczał, że obecnie nasz telefon będzie pełnił funkcję małego centrum dowodzenia, o tyle dzisiaj mało kto wyobraża sobie choćby spacer do sklepu bez niego. Oprogramowania smartfonów na każdym kroku ułatwiają nam życie, bo dzięki stałemu dostępowi do Internetu w kilka chwil możemy uzyskać informacje o czymś, o czym kiedyś wiedzieli tylko specjaliści. Od jakiegoś czasu za pomocą naszego telefonu możemy także płacić za zakupy – zarówno stacjonarne, jak i robione w sieci.

Czego potrzebujemy, by zapłacić smartfonem?
Niektórzy ludzie myślą, że nowe rozwiązania są poza ich zasięgiem, bo np. nie posiadają odpowiednio dobrego sprzętu. Zapewniamy jednak, że wystarczy nawet najprostszy smartfon z kawałkiem wolnej pamięci wewnętrznej i sprawnie działającym Internetem. Płacić możemy na kilka sposobów, a czasem nie potrzebujemy nawet oddzielnej aplikacji. Cała „trudność” polega na tym, by przetestować kilka metod i wybrać taką, która przypadła nam do gustu najbardziej. Dzięki temu otworzą się przed nami nowe możliwości – w sytuacjach awaryjnych, kiedy zapomnimy portfela lub przełożymy kartę płatniczą do innej torebki, użyjemy po prostu telefonu.

Jakie są rodzaje aplikacji mobilnych przeznaczonych do płacenia?
Płatności mobilne możemy podzielić na zdalne oraz mobilne. Zdalne polegają na połączeniu miedzy telefonem a serwerem za pomocą wiadomości tekstowych lub Internetu. Wcześniej płatności zdalne cieszyły się większą popularnością – bardzo często za ich pomocą można było wykupić dostęp do artykułu lub filmu, a płaciliśmy poprzez SMSy. Obecnie o wiele bardziej opłacalne są płatności zbliżeniowe, jak wspomnieliśmy powyżej, te, do których potrzebujemy odpowiedniej aplikacji.
Jakie to aplikacje? Po pierwsze, aplikacja banku, w którym mamy konto. Za jej pomocą możemy nie tylko sprawdzic stan swojego konta oraz hsitorię wydatków, ale także wykonać szybki przelew lub monitorować tzw. zlecenia stałe. Ponadto, z aplikacjami banków od jakiegoś czasu został zintegrowany system Blik. To bardzo proste rozwiązanie podczas zakupów stacjonarnych i on-line. Po prostu wchodzimy w aplikację swojego banku, wybieramy opcję "płatność Blik" i generujemy sześciocyfrowy kod, który wpisujemy do terminalu płatniczego i akceptujemy transakcję. Po drugie, aplikacje typu SkyCash, m-pay - działają one na zasadzie wirtualnego portfela, który doładowujemy wybraną przez nas kwotą. Za ich pomocą można kupić np. bilety parkingowe.

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria