Działanie MasterPass

Otaczający nas świat zmienił się diametralnie, technologia wkroczyła na dobre w nasze życie, znacznie je ułatwiając. Dzisiaj nasze konsumenckie zwyczaje przeniosły się już w większości do sieci, gdzie nie tylko nabywamy towary czy usługi, ale opłacamy również rachunki i płacimy za rezerwację do restauracji czy teatru. Weekendowy wyjazd, opłaty za prąd czy zapełnienie lodówki – wszystko to możemy zrobić przy porannej kawie dzięki szybkiemu rozwojowi internetowemu. Poza tym pojawienie się urządzeń mobilnych znacznie przyśpieszyło ten proces. Nic więc dziwnego, że inwestorzy prześcigają się w nowych pomysłach na udostępnienie jeszcze bardziej innowacyjnych i jeszcze bezpieczniejszych form płatności, które rewolucję zakupową przeniosą na kolejny poziom. Z tego właśnie Dotpay wprowadził do swojej oferty opcję MasterPass.

W przeciągu zaledwie kilkunastu lat świat dookoła zmienił się. Wiele znanych nam rozwiązań to już przeżytek – tradycyjna poczta została zamieniona na e-mail i social media. Teraz kolej na portfel, który zyskał swoją wirtualną wersję. Proponowane narzędzie pozwala nie tylko odciążyć kieszenie, ale zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie realizacji naszych płatności. Z tej wygodnej usługi można korzystać na swoim telefonie bez żadnych przeszkód. Dzięki temu można kupować online z jakiekolwiek miejsca – z domu, z pracy czy na wakacjach. Tym sposobem wszystkie potrzebne narzędzia będziemy mieć pod ręką, zintegrowane w sieci i gotowe do wykorzystania na naszym telefonie.

Funkcjonowanie narzędzia
MasterPass to forma płatności, która została wypuszczona przez organizację płatniczą MasterCard w 2013 roku. Metoda, dostępna m.in. przez Dotpay, działa na zasadzie elektronicznego portfela i może używać jej każdy posiadacz kart Matercard, Maestro, American Express i Visa. Będziemy musieli założyć konto w systemie MasterPass, gdzie wszystkie dane karty zostaną specjalnie zaszyfrowane. Pozwala to każdej kolejnej płatności być wykonywanej wyłącznie przez zalogowanie się do systemu oraz potwierdzenie e-transakcji specjalnym mPIN-em. Wszystko odbywa się bez konieczności każdorazowego podawania danych z własnej karty płatniczej. Takie komfortowe konto w Masterpass sprawia, że każde urządzenie – telefon, tablet czy komputer – zamienia się w narzędzie do robienia zakupów online. Zaletą jest też fakt, że usługa działa z dowolnego miejsca na świecie i jest przy tym darmowa.

Jak działa portfel elektroniczny?
Rozwiązanie to przypomina wirtualne konto bankowe, na którym bez przeszkód możemy zdeponować różne sumy pieniężne. Następnie kwotę taką możemy wykorzystywać do różnego rodzaju operacji, jak np. zakupy online. Mamy więc do czynienia z cyfrowym odpowiednikiem fizycznego portfela, który nie ciąży już w naszych kieszeniach, pozwala na wpłatę i wypłatę środków, przesyłanie pieniędzy pomiędzy innymi e-portfelami oraz podpinanie kart płatniczych. Wystarczy tylko założyć konto, aby móc w pełni korzystać z tych możliwości. MasterPass pozwala na przeprowadzanie szybkich transakcji bezgotówkowych w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca o jakiejkolwiek godzinie.

 

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria