Czym są płatności mobilne Blik?

Jesteś fanem nowych technologii? A może chciałbyś spróbować czegoś nowego, by uprościć swoje życie? Masz wątpliwości – to dobrze, ponieważ nigdy nie należy ufać niczemu w 100%. Nie raz przekonaliśmy się, że nie ma niezawodnych systemów. Jakie są plusy i minusy płatności mobilnych Blik? Jak to w ogóle działa? Korzystając z usług których banków, możemy płacić metodą Bliku? Dziś postaramy się odpowiedzieć na większość z postawionych pytań, mamy nadzieję, w sposób satysfakcjonujący.

Po pierwsze, czym jest Blik?
Najprościej można odpowiedzieć na to pytanie tak: Blikiem zapłacimy nawet wtedy, gdy nie mamy przy sobie karty. To nowoczesny system płatności mobilnych, zintegrowany z aplikacją banku, z którego korzystamy. System blik powstał z inicjatywy kilku banków w Polsce w celu uproszczenia procedury dokonywania płatności. Jakie banki posiadają możliwość płatności Blikiem? PKO, ING Bank Śląski, mBank, Bank Millenium, BZ WBK, Alior Bank, Orange Finanse, Getin Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Po drugie, jak to działa?
Blik jest całkowicie zintegrowany z aplikacją mobilną jednego z banków (wymienionych wyżej), z którego korzystamy. W tej samej aplikacji sprawdzimy stan konta, historię naszych płatności i wykonamy przelew oraz wygenerujemy sześciocyfrowy kod Blik, którym zapłacimy za zakupy – zarówno te stacjonarne, jak i internetowe. To bardzo proste w obsłudze, warto spróbować, by się o tym przekonać. Gdzie jeszcze możemy płacić za pomocą generowanych przez Blik kodów? Sieć punktów usługowych rośnie z dnia na dzień, praktycznie większość miejsc, w których dostępne są płatności zbliżeniowe, dołączyło do systemu Blik. Tuż obok naklejek typu „tu zapłacisz kartą zbliżeniowo” pojawia się czarna naklejka z Blikiem! Co więcej, dzięki Blikowi wypłacimy także gotówkę z bankomatu – także tych typu PlanetCash!

Jak wypłacać gotówkę z bankomatu?
Wystarczy trzymać się tych pięciu punktów: wybrać w bankomacie opcję, która zwykle nazywa się „wypłata bez gotówki” albo „wypłata BLIK”, następnie wygenerować sześciocyfrowy kod za pomocą aplikacji mobilnej naszego banku, przepisać kod do bankomatu, wpisać kwotę wypłaty i zatwierdzić – oraz wziąć gotówkę.

Czy to bezpieczne?
Samo korzystanie z płatności Blik jest tak samo bezpieczne jak korzystanie z aplikacji mobilnej twojego banku. Zazwyczaj by dostać się do samej aplikacji musisz wprowadzić kod pin, który różni się od kodu do twojej karty. Kolejny kod potrzebny jest by wykonać przelew. Dlatego nawet, jeśli zgubisz telefon, jest mniejsza szansa, że stracisz jakiekolwiek pieniądze niż gdybyś zgubił kartę płatniczą.

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria