Czego jeszcze nie wiecie o płatnościach mobilnych?

Statystyki pokazują, że coraz więcej Polaków korzysta z usług płatności mobilnych. To niezwykle wygodna opcja, zwłaszcza dla kogoś, kto jest zapracowany i szkoda mu czasu na stanie w kolejkach albo czekanie na zaksięgowanie przelewów. Polski Standard Płatności opracowuje coraz śmielsze i skuteczniejsze projekty właśnie po to, by ułatwić nam codzienne obowiązki – np. płatności za pomocą Blika. Czego jeszcze nie wiecie o transakcjach mobilnych? Czego potrzebujecie, by zacząć z nich korzystać? Koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

Czy potrzebuję profesjonalnego sprzętu, by móc płacić mobilnie?
To jedno z częściej zadawanych pytań. Mamy dobrą wiadomość, już najprostszy smartfon z oprogramowaniem Android, Apple czy Windows pozwoli nam na pełne korzystanie z usług płatności mobilnych. Potrzebujemy jedynie dostępu do Internetu oraz odpowiednich aplikacji. Jakie to aplikacje? Wybór w wirtualnym sklepie jest naprawdę pokaźny, więc warto przetestować kilka, by przekonać się, która najbardziej odpowiada naszym wymaganiom. Nie ma żadnego limitu na wykonywanie transakcji w ten sposób – płacenie przez telefon może stać się twoją codziennością, albo alternatywą w razie awaryjnej sytuacji. Dobrze wiedzieć, jak to wszystko działa.

Jakie mamy rodzaje płatności mobilnych?
Na pewno wiele razy płaciłeś telefonem, ale nie zdawałeś sobie sprawy, że wykonujesz właśnie transakcje mobilne. Kiedyś płatności zdalne cieszyły się dużym zainteresowaniem – ta metoda polegała na tym, że telefonowi i systemowi rozliczeniowemu pośredniczyły wiadomości tekstowe, za które płaciliśmy dodatkowo w rachunku za usługi komórkowe. Zwykle polegało to na wysłaniu kodu na podany numer telefonu, w ten sposób można było wykupić dostęp do filmów, artykułów czy głosować w różnego rodzaju plebiscytach. Obecnie płatności zdalne przestały nas interesować, a w wyniku wielu manipulacji straciły zainteresowanie klientów. Obecnie płatności zbliżeniowe są dla nas o wiele bardziej opłacalne i wygodniejsze.

Jakie są najlepsze aplikacje do transakcji mobilnych?
Tak jak już wspomnieliśmy, nie ma jednego najlepszego sposobu. Wszystko zależy od naszych indywidualnych oczekiwań. Możemy korzystać z aplikacji mobilnych banku, w którym posiadamy rachunek, by robić szybkie przelewy lub np. doładować telefon. Ciekawą opcją jest także system wirtualnych portmonetek, np. SkyCash albo m-pay. Polega to na tym, że doładowujemy portmonetkę wg uznania i potem za jej pomocą płacimy za usługi. SkyCashem kupimy np. bilety kolejowe lub ubezpiecznie turystyczne.

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria