Bramki płatnicze. Jak dziś wygląda płacenie za zakupy?

Jak zapłacić za zakupy? Kiedyś odpowiedź na to pytanie była prosta. Trzeba wyciągnąć z kieszeni lub torebki portfel, odliczyć odpowiednią kwotę i przekazać sprzedawcy. Dziś zakupy wyglądają zupełnie inaczej. W dobie ogromnej popularności zakupów online liczba metod płatności rośnie. Metamorfozie ulegają także płatności w sklepach stacjonarnych. Pojawiły się, bowiem zupełnie nowe możliwości.

Bramka płatnicza i wykorzystanie karty płatniczej – podstawowa metoda płatności w sieci
Płatności kartą biją rekordy popularności. To tego sposobu płacenia za zakupy przekonuje się coraz większa liczba e-klientów. Metoda przypomina nieco płatność kartą w tradycyjnym sklepie. Po wprowadzeniu numeru karty oraz daty jej ważności, należy wprowadzić numer CVV, aby zrealizować płatność. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie, bez żadnych zbędnych czynności. 
Niektórzy e-klienci wciąż z rezerwą podchodzą do płatności kartą w sieci. Dotyczy to zwłaszcza klientów, którzy z zakupami online niewiele mieli do czynienia oraz tych, którzy kiedyś padli ofiarą oszustwa internetowego. Z oczywistych powodów bywają oni przesadnie ostrożni. Podawanie numeru karty w Internecie wydaje im się po prostu niebezpieczne. Gdy ktoś płaci w ten sposób po raz pierwszy za zakupy, może czuć niepewność. Takim klientom można zaoferować alternatywne metody płatności. Nie należy ograniczać się wyłącznie do wirtualnej bramki płatności. Wśród e-klientów wciąż jeszcze nie brakuje tradycjonalistów, którzy za zakupy online wolą zapłacić przy okienku pocztowym lub w banku. Trzeba dać im taką możliwość. 

Bezpieczeństwo transakcji za pośrednictwem bramek płatniczych
Mimo obaw niektórych klientów, korzystanie z bramek płatniczych to jedna z najbezpieczniejszych form płatności w sieci nie tylko dla kupującego, ale i dla sprzedającego. Warto starać się przekonać klientów do korzystania z bramek. Możemy np. w widocznym miejscu na stronie sklepu umieścić znaki czy symbole świadczące o bezpieczeństwie transakcji. 
Przede wszystkim jednak, jako sprzedawcy powinniśmy mądrze wybierać dostawcę płatności. Przed dokonaniem wyboru, warto porównać oferty poszczególnych dostawców i zorientować się, który z nich oferuje najpewniejsze zabezpieczenia. Oszczędzanie na wirtualnych bramkach płatniczych, które nie posiadają odpowiednich systemów zabezpieczeń nie doprowadzi nas do niczego dobrego. Sprawdzony dostawca, za którym stoi doświadczenie i renoma z jednej strony da nam gwarancję bezpiecznych płatności. Z drugiej zaś, sama marka dostawcy płatności przyciągnie klientów i przekona ich do płatności online. 

 

O serwisie

Poradnik i informator dotyczący najpopularnisjzych płatności mobilnych w Polsce. Zapraszamy!

Kontakt

802 545 214

kontakt@scandsocialmedia.pl

Galeria